Medailová žeň plavců náchodského Delfína

12.11.2009 06:40

Vysoké Mýto – Již 16. ročník Velké Ceny města Vysoké Mýto mají za sebou úspěšně plavci Delfína Náchod. Ve svých věkových kategoriích jich hned pět dosáhlo nejkvalitnějšího výkonu mítinku napříč všemi disciplínami.

Z Vysokého Mýta si plavci domů přivezli celkem dvanáct nejcennějších kovů, k tomu přidali další dvě zlaté medaile ze štafet.

Mezi nejmladšími, devítiletými, to byl Milan Ptáček na 50 metrů volný způsob vítězným časem 36,0 sekundy. Na stejné trati dominoval za 27,1 Josef Matyáš, ročník 1996. O rok starší Štěpán Remeš dosáhl nehodnotnějšího výkonu svého ročníku na dvojnásobné trati časem 1:00,4. Nejlepším výkonem mladšího dorostu pak byla 100metrová polohovka Pavla Janečka za 1:02,0. Ema Umlaufová, zvítězila časem 32,5 v kraulovém sprintu na 50 metrů, což byl zase nejlepší výkon mítinku mezi 12letými plavkyněmi.

Dalším nejcennějším kovem byla vítězná 100metrová polohovka – 1:27,9 Daniely Felgrové. Daniel Halaška v mladším dorostu dominoval na obou prsařských tratích 50 i 100 metrů. Jan Tyč, ročník 1996, zvítězil na 100 metrů motýl a Jiří Valášek na 50 metrů znak v dorostu. Devítiletý Aleš Cedidlo na 50 metrů motýl a o rok staršího Dominika Ševců na stejné trati. Delfíni také zvítězili v obou štafetách na 4x100 metrů volný způsob i 4x50 metrů polohově.
Ze stříbrných medailistů jmenujme desetiletého Jakuba Litoše na 100 metrů polohově, 50 a 100 metrů prsa, dále pak dvanáctiletou Hanu Rutovou na 50 metrů znak a o rok mladšího Jana Pavelku na 50 metrů prsa.