Velká cena Trutnova

10.10.2010 00:00

Osm medailí Delfínů na mezinárodní Velké ceně Trutnova

3 zlaté medaile a 4 nejlepší časy v ČR dorostence Pavla Janečka

Již 26. ročník Velké ceny města Trutnova v plavání přilákal hodnotnými cenami o víkendu celkem 300 závodníků z 31 oddílů včetně 2 velmi kvalitních polských družin. Ty také dominovaly v soutěži družstev, když nejlepší oddíl Juvenie Wroclav získal 13 zlatých medailí. Martina Elhenická a Květoslav Svoboda se stali vítězi hlavního závodu na 200 metrů volný způsob.

V družstvu Delfína startovalo celkem 24 plavců a náš klub obsadil pěkné 8. místo například před oddíly z Hradce Králové nebo Pardubic. Celkem přivážíme 8 cenných kovů – z toho 3 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzy.

Hlavní zásluhu na tomto výsledku má se 3 zlatými 16letý mladší dorostenec Pavel Janeček, který dokonce dosáhl 2. nejbodovanějšího výkonu mítinku mezi plavajícími českými muži, hned za Svobodou a bodově před reprezentanty Smetanou, Fučíkem či Spurným. Stalo se tak na jeho vítězné trati 200 m polohově za 2:06,57 (714 bodů FINA), kde po roční pauze na této distanci poskočil svým časem až na 2. místo letos v ČR mezi muži hned za Tomáše Fučíka a jeho výkon z dlouhého bazénu na ME v Budapešti.

Pavel dále zvítězil na 100 m motýl v nejlepším čase mladšího dorostu u nás 56,47, když porazil silné rivaly z Wroclavi. Na 100 m znak za 57,21 získal podruhé skalp dalšího juniorského reprezentanta v této věkové kategorii – Jakuba Kočaře, stříbrného z  200 m znakové trati na letošním MR dospělých v Podolí. Navíc jeho štafetový výkon na 100 m volný způsob 52,47, 200 m polohově a 100 m znak jsou letos nejlepšími časy i ve starším dorostu v ČR.

Tři cenné kovy vybojoval Josef Matyáš, ročník 1996. Stříbro na 100 m volný způsob za teplickým Slaninou časem 57,31 a dvakrát bronz na 100 m znak a 100 m motýl. Cenné je rovněž 6. místo na 200 m polohově.

Druhou stříbrnou pro Delfíny vyplavala stejně stará Aneta Nyčová na tradiční trati 100m prsa časem 1:21,01 a to za brněnskou Lánovou.

Poslední cenný kov putoval do Náchoda zásluhou 3. místa 11leté Daniely Felgrové z distance 50 m znak za 35,97.

Páté místo na trati 100 m prsa získal dorostenec Martin Cöger. Do desítky nejlepších se také vešli žáci Jan Pavelka 6. pozicí na 50 m motýl, Kryštof  Kinl 8. místem na 100 m prsa a Lucie Kramlová na 50 m prsa.