DELFÍNI V PLZNI DVAKRÁT DO ČELA ČS. TABULEK

17.10.2010 14:53

Náchodský  dorostenec Pavel Janeček vyplaval stříbro a bronz v Českém poháru mužů.

V uplynulém víkendu se pořádal v Plzni 14. ročník Plzeňských sprintů. Závody byly letošním 5. kolem Českého poháru a přinesly řadu výborných výkonů, které ozdobila Jana Pechanová českým rekordem na 1 500 m volný způsob časem 16:24,62. Plavalo se na krátkém 25metrovém bazénu.

Mezi cca 400 plavci a při účasti německých a slovenských plavců dali o sobě vědět i plavci Delfína Náchod.

Průnik mezi českou špičku v kategorii mužů se podařil 16letému mladšímu dorostenci Pavlu Janečkovi, který vybojoval stříbrnou medaili na trati 200 m motýl a bronz na 50 m znak. Od bronzu na 100 m motýl ho přitom dělila pouhá 1 desetina sekundy. Krátká polohovka znamenala 5. pořadí a 50 m motýl 6. pozici.

Čas na 200 m motýl 2:06,86 spolu s 50 m motýlem za 25,81 znamenají samotné čelo letošních plaveckých tabulek mladšího dorostu v naší republice. Na 50 m znak došlo po 1 týdnu k odvetě za Pavlovu trutnovskou porážku od Jakuba Kočaře na dvojnásobné trati, který tentokrát v Plzni zvítězil.

Krásné 14. místo na trati 1 500 m volný způsob vybojoval Daniel Halaška ve 4. čase jeho ročníku 1994. Příslibem pro sezonu jsou i osobní rekordy na tratích 50 m a 100 m prsa a 100 m volný způsob.

Dařilo se také 15letému Štěpánu Remešovi. Sedm startů, 7 osobních rekordů. Štěpán ve svém ročníku 1995 zaplaval 3., resp. 4 místo na tratích 100 m a 200 m prsa, což stačilo na průnik do první dvacítky plavců. Velmi kvalitně zvládl i disciplínu 200 m volný způsob, když během jednoho týdne zlepšil již podruhé svůj osobní rekord na 2:05,48.

Křest ohněm byla účast o rok mladšího žáka Josefa Matyáše, který se nezalekl atmosféry Českého poháru, potvrdil své kvality a na tratích 50 m, 100 m motýl, 100 m polohově a 50 m volný způsob zazářil jako první ve svém ročníku. Na 100 m i 200 m kraul obsadil 2. pozici mezi ročníkem 1996. Stejně tak jako Remeš startoval v 7 disciplínách a zaplaval 7 osobních rekordů.