Na oblastních i krajských přeborech 14 zlatých Delfínů

30.11.2009 05:45

Svitavy, Náchod – Ve svitavském bazénu se konal podzimní krajský přebor žactva deseti– a jedenáctiletých plavců, oblastní přebor dvanáctiletých a starších pak hostila Česká Třebová.

V ročníku 1999 má Delfín dva krajské přeborníky. Lucie Kramlová byla nejlepší na trati 50 prsa časem 44,0 sek. a potěšila třemi stříbry na 100 m tratích motýlek, prsa a polohově. Navíc vybojovala i dva bronzy na 50 motýl a 200 polohově. Daniela Felgrová zvítězila na 50 m znak za 39,5 s, když přidala stříbro na dvojnásobné trati a dva bronzy z tratí 100 m a 400 m kraul. Tereza Škodová přiváží do Náchoda stříbro z 50 prsa a bronz na dvojnásobnou vzdálenost. Jakub Litoš skončil dvakrát bronzový na 100 m kraul a 100 polohově.

Mezi o rok staršími lze po víkendu nalézt další dva přeborníky. Jan Pavelka vybojoval dokonce pět medailí, když zvítězil na 100 m motýl časem 1:32,6 s. Přidal i dvě stříbra na 100 m kraul a 200 m polohově a dva bronzy – 100 m a 200 m prsa. Tereza Hrubá zvítězila na 200 m prsa a z poloviční trati si pak domů přiváží stříbro. Dominika Dusíková připojila bronz na 100 m motýl.

Oblastní přebor 12letých a starších hostila Česká Třebová. Dvanáctiletá Hana Rutová zvítězila na náročné trati 200 m motýl časem 3:33,9 s a přidala stříbro na 400 m kraul. Dokonce pět stříbrných medailí a jeden bronz zdobí Emu Umlaufovou, když jejím nejkvalitnějším výkonem byl kraulový sprint na 50 m. Dominika Krůlová skončila druhá na 200 m prsa, když se také přizdobila bronzem za 400 m kraul.

V ročníku 1996 zazářil se sedmi zlatými Josef Matyáš, když přidal i dvě stříbra na obou znakařských tratích. Navíc konečně prolomil magickou hranici 1 minuty na 100 m kraul časem 58,7 s. Tento výkon je velkým příslibem pro nadcházející MR 13letých na Kladně. Představuje totiž třetí místo letos v ČR. Tato věková kategorie Delfínu byla ostatně velmi úspěšná.

Po dvou zlatých vybojovali z obou prsařských tratí Aneta Nýčová a Kryštof Kinl, když Aneta brala také pětkrát stříbro a Kryštof přidal čtyři bronzy. Štěpán Hakl zúročil tréninkové úsilí vítězstvím na obtížných tratích 200 m motýl a 1 500 m kraul a dalšími dvěma bronzy. Gabriela Trebichavská kráčí ve stopách svého otce stříbrem na 800 m kraul a dvěma bronzy na 200 m a 400 m kraul.

Čtrnáctiletí Delfíni mají také svojí hvězdu. Stala se jí v Třebové stále se zlepšující Barbora Čejchanová, která mile překvapila hned třemi zlatými na tratích 100 m polohově, 800 m kraul a 200 m znak. Nyní ji čeká mistrovství republiky v blízkém Trutnově.

Mezi dorostenci najdeme další čtyři přeborníky. Martin Cöger se dostal do čela průběžných českých tabulek ročníku 1994 na trati 200 m prsa časem 2:30,3 s před táborského Zaňku. Kromě tohoto vítězství dominoval Martin i na poloviční distanci a na 200 m znak. Ze zbývajících startů připojil čtyři stříbra a jeden bronz. Jeho tréninkový partner Pavel Janeček si vytvořil šest osobních rekordů ve vítězných devíti disciplínách. Nejhodnotnějším se jeví krátká polohovka na 100 m za 1:00,9 s odpovídající druhé pozici letos u nás hned za čerstvým dorosteneckým rekordmanem z VC Brna na 200 m znak Kočařem z Komety Brno. Po dvou zlatých získali také Veronika Ročková a Jiří Valášek.

Veronika k vítězstvím na tratích 100 m kraul a 100 m polohově přidala 7 dalších medailí. Jiří vyhrál 400 m a 1 500 m kraul a získal i čtyři cenné kovy navíc. Daniel Halaška i přes zdravotní potíže vydřel čtyři stříbra a dva bronzy.

Věřme, že všichni dorostenečtí plavci budou zdravotně v pořádku na blížícím se mistrovství republiky v Plzni.