Plavání: Na přeboru žáků dvě medaile

04.07.2009 04:49

Náchod - Svá letní mistrovství České republiky v plavání mají za sebou mladší a starší žáci  Delfína Náchod.

Třináctiletí plavci se sešli v Chomutově. Svoji reprezentační kvalitu potvrdila na trati 200 m prsa Aneta Nyčová, když zvítězila s třímetrovým náskokem před Svobodovou z Písku časem 2:55,95, a to jednoznačným způsobem start – cíl. Aneta pak ještě jen těsně zůstala za stupni vítězů na poloviční trati, kde skončila na čtvrté příčce.

Druhou nedělní medaili pro náchodský Delfín, tentokrát bronzovou, vybojoval na trati 100 m volný způsob Josef Matyáš, který dohmátl v čase 1:01,44. Svoji kraulařskou specializaci umocnil pátými místy na 200 a 400 volný způsob. Sedmé pozice získal ve vyrovnané „loterii“ na 50 m kraul, kde měl velké ambice, a na 100 m motýl.

Kryštof Kinl podtrhl výrazným posunem svých osobních rekordů prsařské výkony Delfínu jako sedmý na obou distancích 100 i 200 m. Štěpán Remeš v těchto závodech skončil jen těsně za ním na osmém, respektive devátém místě.

Do první dvacítky v České republice se ještě vešli stále se lepšící Barbora Čejchanová, která obsadila patnácté místo na 50 m kraul a po týdenní marodce oslabený Štěpán Hakl, jenž skončil v závodě na 200 m prsa dvacátý.

Dvanáctiletí plavci bojovali o republikové tituly a medaile v Kopřivnici. Zde byla nejlepší z náchodských Delfínů Hana Rutová jako 12. na 200 motýl. Ema Umlaufová vyplavala 15. místa na 100 znak a 400 polohově. Sedmnáctou příčku v ČR na 100 znak obsadil Matěj Rajsner. Tentokrát se tolik nedařilo Dominikovi Ševců, který na 200 m motýl skončil devatenáctý.